Finance a vnitřní nastavení

Dnes Vám přináším rozhovor se ženou, která toho ví hodně o otázkách financí. Se ženou, která v práci se svými klienty hledá propojení, mezi emocemi a financemi. Linda Berger pomáhá lidem, otevřít se lásce k penězům a odstranit své bloky vůči nim. Přeji příjemné počtení.

16402328_10209778927802271_114964728_n

Linda Berger

  1. Ahoj Lindo, můžeš se prosím krátce čtenářům představit? Kdo jsi, co a proč děláš?

Velmi ráda. Jmenuji se Linda Berger a svojí prací inspiruji lidi, aby odhodili své bloky, naladili se na vlnu hojnosti a žili bohatší život. Současně jsem na mateřské se svou druhou dcerkou. Mám velkou rodinu, manžela, dvě děti vlastní a dvě vyvdané.

Svojí práci dělám, protože mě to baví a naplňuje. Nejsem typ, kterému stačí se jen pohybovat mezi pračkou a sporákem. V tom mě asi příroda trochu podvybavila 🙂 .

  1. Nicméně dostat se tam, kde jsi teď, očividně nebylo snadné. Na Tvých stránkách www.lindaberger.cz jsi uveřejnila svůj osobní příběh, který by se dal rozdělit na dvě části – „Linda před“ a „Nová Linda“. Co bylo bodem zlomu, momentem, kdy ses rozhodla změnit sebe, svůj přístup k životu a to co děláš? 

🙂 .To je zajímavá perspektiva. Já to spíš vnímám, tak, že v té  životní krizi jsem byla jiným člověkem. Což pochopitelně tak není, ale žila jsem úplně jinou složku své osobnosti, tu která obvykle je skrytá, nejen okolí, ale většinou i mně :-). Co bylo nejhorší, opravdu jsem ztrácela optimismus a chvílemi i naději. Nechci tady zdlouhavě vyprávět, co se dělo, o tom píšu na svém blogu např. http://lindaberger.cz/muj-pribeh/ nebo zde http://lindaberger.cz/neni-materska-jako-materska/.

16443783_10209778928762295_1121773793_o

Ale k tomu zlomu. Strašně moc jsem si přála zlom. Bylo to tak neúnosné, chtěla jsem, aby se něco stalo a byla jsem jinde. Jako když se člověk probudí ze snu.

V duchu jsem si pořád říkala, teď už přijde ten zlom. A přišel. Zlomila jsem si loket.

Stalo se mi to s mou tenkrát asi 3 měsíční dcerou. Spadla jsem tak, protože jsem ji chránila. Jí se naštěstí skutečně nic nestalo. Bylo to dopoledne, měla jsem silné bolesti, volala jsem bývalému muži, aby mě odvezl do nemocnice. To odmítl s tím, že to není tak vážné a že mě tam vezme, až se vrátí, z té naší prodělečné firmy, večer. Moje bolest byla neudržitelná, nemohla jsem zvedat dcerku, tak si vzala volno kamarádka ze své placené práce a do nemocnice mě odvezla. V tomto stavu si mě vzali k sobě rodiče, abych péči o dítě zvládla. A  i přesto, že mi to ještě hodně dlouho trvalo, věděla jsem, že nechci žít s člověkem, který mi nepomůže se zlomeninou, který mě prostě  nechá, když mu volám v takové situaci.

No a to je ta druhá část, žádný velký zlom se nekonal. Já se musela sebrat a krok po krůčku, dělat to, čeho jsem se bála, ale co bylo správné. Bylo to velmi těžké a byl to proces. Nejhorší však bylo začít. Jakmile jsem začala, věděla jsem, že jsem se osvobodila a že bude dobře. A musím říct, že jsem přestála nejednu zkoušku, ale v zásadě se situace vyvíjela neskutečně dobře. A já brzy byla opět veselá. Sama s dítětem, rozvedená, bez majetku (tím jsem zaplácla dluhy). Ale volná, šťastná, s nadějí a plány 🙂 .

 

  1. Na svém webu také uvádíš, že jsi prvním člověkem v ČR, který má licenci „Tapping into wealth coach“ od Margaret M. O co se vůbec jedná a k čemu je tato licence dobrá?

Nevím, jestli je dobrá ta licence sama o sobě, ale ten trénink je velmi užitečný. Margret má velmi dobrý vhled do problematiky peněz a také nové přístupy. Peníze a stres s nimi spojený řeší spousta lidí. Jistě ne všichni tak intenzivně jako svého času já, ale třeba mnohem dlouhodoběji. Tato cvičení a techniky opravdu umí zatočit s takovými těmi běžnými bloky, které má spousta lidí.

  1. Jak jsi se o možnosti získat tuto licenci dozvěděla a jaká byla Tvá motivace k jejímu získání?

Margaret už jsem nějakou dobu sledovala po internetu a dokonce jsem měla jeden její program. Líbil se mi a přinesl mi výsledky, v čase pochopitelně, ale přinesl. Také mám ráda EFT, ale program je víc než jen EFT série. Ona má především geniální cvičení na odhalení bloků. Pak otevřela ten první ročník pro kouče, zajímalo mě to a mohla jsem si to dovolit, takže jsem do toho šla.

Opravdu mi to otevřelo obzory, pokud se týče toho, kde všude máme blokující nastavení. Program byl tak výživný, že sama jsem ani všechno stále neintegrovala 🙂 . Také jsem si říkala a vlastně stále říkám „To fakt potřebuje každý“. Skoro každý, každopádně 🙂 .

 

  1. Jak pracuješ se svými klienty?

Dříve jsem pracovala individuálně. Kombinovala jsem klasické koučovací metody a EFT techniky. Nyní jsem na mateřské se svou druhou dcerou a  mám velmi omezené individuální konzultace. Proto jsem vytvořila ebook Kladivo na bloky k bohatství, s nímž si každý může zapracovat na svých blokujících programech sám. Možná mate název ebook, ve skutečnosti je to program, s videy, audionahrávkami a postupy.

 

  1. Tvým tématem jsou peníze a emoce s nimi spojené. Kde myslíš, že je nejčastější příčina špatného nastavení většiny z nás vůči penězům?

Možná to bude znít banálně, ale nejčastěji to začíná v rodině. To je jednoznačná zkušenost z mé praxe i z praxe Margaret. Ovšem je to trochu složitější, než jen jestli rodiče měli nebo neměli peníze.

  1. Jaký máš ty osobně vztah k penězům a jak Tě jako člověka posouvá práce s nimi?

Na svém vztahu k penězům stále pracuji jako na každém dobrém vztahu. Peníze jsou pro mě důležité, i to mě naučila má krize. Zde bych parafrázovala T. Harv Eckera. Lidé mu prý říkají, že zdraví nebo láska jsou přece důležitější než peníze. A on jim říká, co je pro tebe důležitější ruka nebo noha? Potřebuješ oboje. Tak je to i s penězi.

Když říkám, že jsou důležité, neznamená to, že si nevážím lásky, zdraví, rodiny. Pokud si můžu vybrat, vybírám si všechno :-).

 

  1. Ve své knize Finance jako zrcadlo vnitřního nastavení uvádíš termín toxické peníze. Můžeš čtenářům přiblížit o co se jedná?

Jsou to peníze, které proudí do našeho života  a představují jed. Dárce je obvykle dává s velmi negativní energií. Problém je, že příjemce je na nich buď úplně nebo částečně závislý. Jsou to veškeré peníze získané ve velmi emocionálně vypjatých soudních sporech, majetkových vyrovnání, dědictví a co se týká hodně lidí, hořce a s odporem placené alimenty.

16409071_10209778927202256_1203738139_o

  1. Jaké jsou tvé další plány? Máš nějaké nové projekty a další sny?

Plánů mám vždycky spoustu. Letos bych se chtěla vypravit do Londýna právě na seminář T. Harv Eckera. Také už mám v hlavě plán na pokračování mého ebooku a chtěla bych i vytvořit program s rituály hojnosti. Práce s rituály skvěle doplňuje koučovací metody, protože pracuje s pravou mozkovou hemisférou. Čím více sebe a tudíž i mozku do svého cíle dáme, tím má větší úspěch.

  1. A poslední otázka. Může být každý milionář?

Teoreticky určitě, ale to ani každý nechce. Myslím na hlubší úrovni než jen plácat, jaké by to bylo mít miliony.

Věřím, že je pro každého možné žít ve finanční pohodě a ne sotva vycházet ze zdánlivě vysokého platu. To je i cíl mého programu, určitě se tím člověk může odblokovat k tomu být milionářem. Většině lidí stačí si polepšit, mít větší příjem, větší úspory a s tím i jistotu, otevřít se více možnostem… Takový ten flow a hlavně zažít pravou hojnost, pocit, že je a bude dost. A to můj program umí.

 

Ester, moc Ti děkuji za pozvání k rozhovoru.

Také Ti děkuji 🙂 a více o Lindě se dozvíte na jejích stránkách www.lindaberger.cz

Ester Šafránek
Je matkou, manželkou a ženou, která žije svůj život naplno, se vším co jí přináší. Ester působila dlouho na obchodních a manažerských pozicích v oblasti telekomunikací a techniky. Zde získala zkušenosti s prodejem, vedením lidí a školením. Od 14 let píše poezii a věnovala se aktivně 6 let divadlu. Oblast obchodu opustila po závažných zdravotních komplikacích, kdy přehodnotila svůj život a rozhodla se vydat jiným směrem. Nyní se věnuje již 8 let aktivně prevenci zdraví pomocí přírodních zdrojů a působí jako masérka. Nyní se nejvíce věnuje práci s dětmi a těhotnými. Ukazuje lidem cestu, jak se kvalitně starat o sebe a své zdraví. V současnosti vytváří projekty Ženy na víně a Pojďme tvořit lepší svět. Ester je autorkou sbírky básní Jeden den >> a dále ebooků: 13 pravidel efektivní komunikace po telefonu k vydělávání milionů a Jak úspěšně domluvit schůzku po telefonu Více o autorce si přečtětě ZDE Příběh Ester si přečtěte zde >>
Komentáře