Masáže miminek aneb dotekem ke klidnějším dnům

Masáže dětí a malých miminek začínají být stále žádanější metodou pro prevenci zdraví a posílení imunity.

Doteky jsou pro všechny děti a pak zvláště pro ty nejmenší velmi důležité.

Už to jak k miminku přistupujeme, jak s ním manipulujeme, přebalujeme ho a koupeme, je neodmyslitelnou součástí emocionálního vývoje a rozvoje sebevědomí.

Přistupovat k dětem s láskou prostřednictvím komunikace skrze dotek, je klíčové i pro další oblasti vývoje.

Děti se učí již v bříšku a po narození zkoumají nejen okolí, ale i své tělo. Masáže napomáhají, že se děti přijímají takové jaké jsou a je to také určitá forma předcházení možných problémů s nepřijetím sebe sama v období puberty.

Lehké hlazení a jemné tahy, když miminko po koupaní natřeme kvalitním olejíčkem, jsou velmi zklidňující a napomáhají lepšímu spánku a klidu.

Velmi přínosná je třeba i jednoduchá masáž bříška pro podporu trávení, kterou můžete provádět při každém přebalování a předcházet tak „prdíkům“, které dovedou nejen potrápit miminka, ale i nás rodiče.

Dětské masáže pod vedením odborníka jsou doporučeny již od šestinedělí a kvalitní masér vám může právě ukázat, které tahy zvládnete sami, v klidu domova.

Stejně, jako my dospělí navštěvujeme proškoleného maséra, je tomu  tak i u dětí.

Všechny masáže mají svá pravidla a správný způsob provedení, s ohledem na aktuální zdravotní stav.

Účinky masáží pro malé děti jsou velmi rozsáhlé, zde uvedu ty nejzásadnější:

– uvolnění a zklidnění při jakémkoli napětí.
– zlepšuje usínání
– zklidňuje plačtivá miminka
– podpora zažívání, posílení peristaltiky střev
– vliv na svalstvo
– vytváření vazby mezi nervy v mozku
– stimuluje krevní oběh
– odolnost vůči nemocím
– posiluje IMUNITU
– dítě se stává klidnější a vyrovnanější osobností
– podpora pohybového aparátu
– zklidňuje koliky, průjmy
– rekonvalescence po antibiotikách
– doporučuje se v kombinaci s aromaterapii před a po OČKOVÁNÍ
– hypertonie
– hypotonie
– ekzémy

Dále jsou masáže vhodné i pro děti hyperaktivní, autistické či děti s hendikepem.

Je velmi žádané a dobré kombinovat dětské masáže s aromaterapií, která je velmi účinná jako prevence různých onemocnění. Můžeme takto působit prostřednictví pečlivě vybraných bylin na každé miminko dle jeho požadavků a toho co právě potřebuje a probíhá.

Baby masáže jsou velmi individuální metodou, když přistupujeme k dětem vždy dle toho co právě prožívají a potřebují. Proto je také určeno i rozpětí délky masáže a individuální cena.

Pokud vás baby masáže zajímají podívejte se na www.masaze-ester.mypage.cz

 

Spokojené dny

Ester

Ester Šafránek
Je matkou, manželkou a ženou, která žije svůj život naplno, se vším co jí přináší. Ester působila dlouho na obchodních a manažerských pozicích v oblasti telekomunikací a techniky. Zde získala zkušenosti s prodejem, vedením lidí a školením. Od 14 let píše poezii a věnovala se aktivně 6 let divadlu. Oblast obchodu opustila po závažných zdravotních komplikacích, kdy přehodnotila svůj život a rozhodla se vydat jiným směrem. Nyní se věnuje již 8 let aktivně prevenci zdraví pomocí přírodních zdrojů a působí jako masérka. Nyní se nejvíce věnuje práci s dětmi a těhotnými. Ukazuje lidem cestu, jak se kvalitně starat o sebe a své zdraví. V současnosti vytváří projekty Ženy na víně a Pojďme tvořit lepší svět. Ester je autorkou sbírky básní Jeden den >> a dále ebooků: 13 pravidel efektivní komunikace po telefonu k vydělávání milionů a Jak úspěšně domluvit schůzku po telefonu Více o autorce si přečtětě ZDE Příběh Ester si přečtěte zde >>
Komentáře