Poslední dobou mám pocit….

Poslední dobou mám pocit, že se na mě ze všech stran valí spousta kurzů a manuálů o tom, jak v sobě najít ženu. Objevit ženskou stránku. Jak se mít ráda, jak si udržet chlapa…  A já nevím jaké další informace z tohoto soudku.

Přijde mi, že je toho zkrátka moc.

Ženy se zabývají tím, aby nebyly v mužské energii a byly ženami a užívaly si, co ženství přináší.

Super. A proč okolo sebe vidím unavené ženské, které pracují za dva, snaží se všechno stihnout, nemůžou otěhotnět nebo se trápí s tím, že jsou zkrátka v depresi, protože je toho na ně moc?

beach-1822598_960_720

Když o tom tak přemýšlím, tak jsem taky byla ta unavená ženská v depresi a myslím, že ještě občas jsem. Někdy jsem si říkala, jestli to mám vůbec zapotřebí.

No jistě, že nemám.

Položila jsem si otázku, co je vlastně ženství ve mě a co je to, co nás opravdu dělá tak krásnými, když si dovolíme být ženou?  Přemýšlela jsem nad tím hodně a má soukromá odpověď přišla. V čem se cítím dobře jako žena? Přiznám si to. Nejvíce jako žena se cítím dobře, když kvalitně pečuji o sebe, a pak mám spoustu energie pečovat o druhé. To je mé vnímáni ženství. Péče. S láskou a pokorou pro sebe a druhé.

Někdy jsem egoista a to mi v mé ženské síle škodí. Není to třeba, není to důležité.

Můžu v životě dělat mnoho věcí a zastávat i mužskou roli, ale nikdy se nebudu cítit lépe než v PEČOVÁNÍ. Ať už si pod tím představíte cokoli. Pro mne osobně je to v prvé řadě péče o sebe a rodinu. A dále o to, co chci tvořit. Neb, když se cítím dobře já osobně, cítí se dobře i mé okolí a síla se násobí.

Jistě, že mi to někdy nejde, ale snažím se o to.

Nechci se na svět dívat jako muži. Ubližuje mi to a není mi to vlastní.

Zkrátka my ženy se pohybujeme v emocích a je to moc dobře. Nebránit se tomu. Naše emocionální stavy nám umožňují proměnlivost a násobení lásky. Proto se mnoho mužů diví, že jeden den je něco tak a druhý den je to úplně obráceně, ale tak to s námi zkrátka je. Proto můžeme pečovat a vytvářet krásno a prostor lásky pro naše rodiny a pro naše projekty.

Jsme v těchto ohledech zkrátka více připravené a lepší.

Muži jsou zase lepší v rozhodování. To neznamená, že ženy nemají rozhodovat. Nejlepší je pochopitelně shoda. Ale v rozhodnutí bude vždy lepší muž. Je stabilní a za svým rozhodnutím si bude stát.

Ráda rozhodování muži přenechám, když nedojde ke shodě, v tom jsou zkrátka muži lepší.

A tohle vnímám jako celé tajemství procesu o mužských a ženských energiích. Určitě to někdo vnímá jinak, ale mě osobně je v tom dobře. Vím, co mě dělá šťastnou.

Ovšem někdy vlivem okolí zabřednu do protipólu, který mi nesvědčí, a to se okamžitě projeví na mém zdraví a náladě. Měla by jsi víc tohle a víc támhleto. A měla by jsi být taková a onaká… Někdy se mi tomu brání těžce, ale učím se.

Věřím, že jsem na dobré cestě.

Jak vnímáte svou ženskost vy?

Máte to stejně, nebo na to pohlížíte jinak?

Spokojené dny

Ester

 

Ester Šafránek
Je matkou, manželkou a ženou, která žije svůj život naplno, se vším co jí přináší. Ester působila dlouho na obchodních a manažerských pozicích v oblasti telekomunikací a techniky. Zde získala zkušenosti s prodejem, vedením lidí a školením. Od 14 let píše poezii a věnovala se aktivně 6 let divadlu. Oblast obchodu opustila po závažných zdravotních komplikacích, kdy přehodnotila svůj život a rozhodla se vydat jiným směrem. Nyní se věnuje již 8 let aktivně prevenci zdraví pomocí přírodních zdrojů a působí jako masérka. Nyní se nejvíce věnuje práci s dětmi a těhotnými. Ukazuje lidem cestu, jak se kvalitně starat o sebe a své zdraví. V současnosti vytváří projekty Ženy na víně a Pojďme tvořit lepší svět. Ester je autorkou sbírky básní Jeden den >> a dále ebooků: 13 pravidel efektivní komunikace po telefonu k vydělávání milionů a Jak úspěšně domluvit schůzku po telefonu Více o autorce si přečtětě ZDE Příběh Ester si přečtěte zde >>
Komentáře